Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu 12 osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się m.in hurtową dystrybucją narkotyków, w tym kokainy. Wśród zatrzymanych są żołnierze z Gliwic. Ustalono, że grupa działała na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego

Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu udało namierzyć część osobowego grupy przestępczej. Z poczynionych ustaleń wynika, iż członkowie tej grupy powiązani byli i ściśle współdziałali z funkcjonariuszami Policji oraz żołnierzami Sił Zbrojnych RP.

W toku prowadzonego śledztwa potwierdzono okoliczności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej policjantów, żołnierzy i osób cywilnych. Zajmowali się oni obrotem środkami narkotycznymi oraz popełnianiem przestępstw o charakterze rozbójniczym.

W tę środę doszło do zatrzymania 12 osób. Wśród niech jest pięciu członków zorganizowanej grupy, w tym jeden z jej liderów i organizatorów – 49-letni mieszkaniec Raciborza Radosław B. Zatrzymani zostali również funkcjonariusze Policji z KMP w Raciborzu, żołnierze z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach oraz osoby cywilne.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, poplecznictwa, handlu bronią bez zezwolenia, wymuszeń rozbójniczych, a także popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W wyniku czynności realizowanych pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zabezpieczono znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających i substancji do produkcji narkotyków oraz amunicje i granaty dymne.

źródło:  Dział Prasowy Prokuratura Krajowa

 

8 KOMENTARZE

  1. Może wreszcie sklepikarze w Gliwicach trochę odetchną od miastowych, którzy ściągają haracze. Podobno to właśnie tę grupę rozbili

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here