Zwycięstwo GTK w derbowym spotkaniu

O ostatniej porażce w Jaworznie koszykarze GTK chcieli jak najszybciej zapomnieć. Dzisiejsze derbowe spotkanie z Mickiewiczem rozpoczęli niezwykle skoncentrowani i po 2. minutach gry prowadzili już 7:0, a I kwarta zakończyła się 9 punktową przewagą naszego zespołu.

Dopiero po 2 celnych trójkach Zadęckiego na koniec drugiej kwarty goście z Katowic zniwelowali przewagę do 2 „oczek”. III kwartę gliwiczanie pewnie wygrali 27-14 i kontrolując ostatnią kwartę pewnie pokonali 90:80 KKS Mickiewicz-Romus Katowice. Niezwykle skutecznie zagrał dziś rezerwowy Tomasz Stankala, który zdobył 20 punktów i zebrał 10 piłek (6 w ataku). 15 punktów dla drużyny Mickiewicza zdobył wychowanek KS Carbo Gliwice – Łukasz Kosmowski.

GTK: Kubista 0, Soehrich 2, Kołcz 0, Sobański 2, Stankala 20 (10zb.), Mazanek 0, Wróbel 6, Nawrot 15 (8zb.), Leszczyński 5, Podulka 3, Malona 18 (11zb.), Szymański 19 (5prz.)

Mickiewicz: Moralewicz 11, Wawrzyniak 3, Zadęcki 18, Jagieła 8, Kozieł 2, Jaworski 8, Wosz 0, Kosmowski 15, Batorski 15.

Po 24. kolejkach GTK FLUOR GLIWICE z bilansem 12 zwycięstw i 10 porażek zajmuje 6. pozycję w tabeli gr. B rozgrywek II ligi mężczyzn.